Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – święto Św. Tomasza apostoła a w sobotę – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

2. W miesiącach wakacyjnych (w lipcu i w sierpniu) nie będzie odprawiana Msza Św. w niedzielę o godz. 18.00. a w tygodniu Msze Św. w tym czasie będą odprawiane na przemian wieczorem i rano: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lipca. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek po Mszach Św. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi (szczególnie zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe). W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie i nabożeństwo Żywego Różańca.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5. Organizujemy rowerowo – kolejową pielgrzymkę do sanktuarium w Gietrzwałdzie, którą planujemy w sobotę 13 lipca. Na rowerze przejedziemy ok. 50 km. Wyruszymy rano, zbiórka przy kaplicy o godz. 8.30, potem pociągiem z Gdańska (należy już wcześniej kupić bilet, także na rower, wyjazd o godz. 10.12 do Olsztyna) następnie ok. 20 km. na rowerze do Gietrzwałdu, gdzie po modlitwie zjemy obiad, dalej na rowerze w kierunku Ostródy i zależnie od czasu jakim będziemy dysponować, wsiądziemy do elektrycznej kolejki do Pruszcza. Wrócimy późnym wieczorem. Należy zabrać ze sobą oprócz roweru i osprzętowania, prowiant i pieniądze oraz dobry humor.

6. Pani sołtys zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne Koła Gospodyń Wiejskich, które odbędzie się w poniedziałek 1 lipca o godz. 18.30 w świetlicy wiejskiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message