Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Msze Św. w tym dniu rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00) a w piątek – Święto Św. Tomasza Apostoła.

2. Zapraszamy na ostanie w tym roku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w czerwcu po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca lipca. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i w piątek po Mszach Św. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał w parafii chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. nabożeństwo Żywego Różańca.

4. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu w tygodniu Msze Św. będą odprawiane na przemian rano i wieczorem. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. W niedziele pozostanie Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

5. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach oazowych organizowanych przez Ruch Światło – Życie Archidiecezji Gdańskiej. Jest to propozycja skierowana nie tylko dla dzieci i młodzieży związanej z Ruchem, ale w sposób szczególny do tych, którzy chcą się formować w duchu Ewangelii. Może to być dobra alternatywa dla wyjazdu wakacyjnego i wypoczynku. Terminy turnusów znajdują się na plakacie w gablotce parafialnej a zapisy i bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej.

6. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu planujemy zawieszenie tradycyjnej wiechy na budowanym kościele. To wielka radość, że prace przy budowie przebiegają planowo i sprawnie. To także okazja do podziękowania przede wszystkim Bogu ale też budowlańcom i bezpośrednio zaangażowanym w budowę oraz wszystkim darczyńcom. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 zapraszamy na tzw. dzień otwarty budowy. Przy ciastku i kawie będzie można od środka zobaczyć nasz kościół.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message