Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika, we wtorek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,  a w sobotę – święto Św. Tomasza Apostoła.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca lipca. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach w czwartek i piątek, w sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i  wymiana tajemnic Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej (zapraszam szczególnie dzieci komunijne).

3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu będą zasadniczo odprawiane na przemian rano i wieczorem. W  poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano (w najbliższy czwartek Msza Św. o godz. 8.00).

5. Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież oazowa z naszej parafii będzie zbierała ofiary do puszek na wydarzenie ewangelizacyjne ,,Wstanisław” w Gdyni.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

7. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie do skorzystania z darmowego szczepienia preparatem Janssen – jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson w dniu 3 lipca br. Mobilne punkty szczepień będą stacjonowały: w Straszynie (Mediateka, ul. Dworcowa 6a w godz. od 9:00 do 12:30) oraz w Łęgowie (Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 9, godz. 14:00 – 18:00). Rejestracja telefoniczna pod numerem: 883 906 706 odbywa się codziennie w godz. 16:00 – 19:-00. Na szczepienie należy zabrać dowód tożsamości.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message