Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła 02. 07. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Święto Św. Tomasza apostoła, w czwartek – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej a w sobotę – Wspomnienie Św. Jana z Dukli.
2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek m-ca lipca. W czwartek po Mszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych posługą duszpasterską. Po południu o d godz. 16.30 okazja do spowiedzi a po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.
3. Sprawy biurowe oraz intencje można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. także w niedzielę.
4. W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę.
5. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na krótką wycieczkę rowerową do Wojanowa. Trasa ma ok. 10 km. I została poprowadzona po ścieżkach ze znikomym ruchem samochodowym. Trasa jest łatwa i każdy da radę. Zbiórka o godz. 16.00 przy kaplicy.
6. Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz gdański zapraszają na Festyn Seniora pod hasłem „Kto się śmieje, ten nie płacze”. Plenerowa impreza odbędzie się 23 sierpnia o godz. 14.00 na terenie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Imienne zaproszenia znajdują się na ławce, proszę o pomoc w dostarczeniu tych zaproszeń do adresatów.
7. Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę wyrusza 28 lipca z Bazyliki Mariackiej po Mszy o godz. 6.00 Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: ,,Idźcie i głoście!”. Nasi parafianie idą przeważnie w grupie biało-czerwonej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.pielgrzymka.gda.pl a zapisy bezpośrednio pod numerem 512 844 725
8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać a z racji rozpoczynających się wakacji życzę, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Inne informacje

Send Us A Message