Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła 25. 06. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę – Wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika a w czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcam do udziału we Mszy Św. w tym dniu, a ofiary zebrane podczas Mszy przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota i niedziela miesiąca lipca. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a niedzielę po Mszy o godz. 8.00 różaniec i spotkanie członków Żywego Różańca.
3. W środę po Mszy o godz. 18.00 spotkanie informacyjne dla osób chcących wziąć udział w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
4. Jeszcze raz chciałbym podziękować za życzenia i modlitwę w mojej intencji oraz za moich współbraci podczas przeżywanej przez nas 20 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękuję również za przygotowanie przyjęcia, które odbyło się po Mszy Św. przy kapliczce.
5. Intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. w zakrystii. Są jeszcze wolne intencje np. w przyszłą niedzielę.
6. W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę.
7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na krótką wycieczkę rowerową do Wojanowa. Trasa ma ok. 10 km. I została poprowadzona po ścieżkach ze znikomym ruchem samochodowym. Trasa jest łatwa i każdy da radę. Zbiórka o godz. 16.00 przy kaplicy.
8. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu zaprasza na dzisiejszy Festyn, który potrwa od 13.30 do 20.30 W programie: loteria fantowa, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji. Przy wyjściu z kaplicy można otrzymać kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu głównej nagrody, którą jest pielgrzymka do Rzymu.
9. Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański zapraszają na Festyn Seniora pod hasłem: Kto się śmieje, ten nie płacze. Plenerowa impreza odbędzie się 23 sierpnia o godz. 14.00 na terenie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Imienne zaproszenia znajdują się na ławce, proszę o pomoc w dostarczeniu tych zaproszeń do adresatów.
10. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać a z racji rozpoczynających się wakacji życzę, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message