Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła 23.06.2024r.

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela ( Msze w tym dniu rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00) a w piątek – wspomnienie liturgiczne  Św. Ireneusza , biskupa i męczennika a w sobotę – uroczystość Śww. Apostołów Piotra i Pawła.

2. W środę 26 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

3. 30 czerwca w Łomiankach rozpocznie się XVIII piesza pielgrzymka w intencji rodzin do Gietrzwałdu, gdzie dotrze 6 lipca. Szczegóły oraz informacje o zapisach znajdują się na plakatach i ulotkach.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Węgry i Chorwację w terminie od 23.09. do 01.10 2024 r. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy bezpośrednio i telefonicznie.

5. W poniedziałek 8 lipca po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie z siostrą Krystyną Włodarską naocznym świadkiem życia Bł. Jerzego Popiełuszki naszego patrona. Siostra Krystyna w latach 1982 – 84 posługiwała u boku Bł. Ks. Jerzego i Ks. Teofila Boguckiego w parafii Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Podczas spotkania siostra Krystyna podzieli się osobistą relacją i doświadczeniem z posługi przy obu niesamowitych kapłanach. Spotkanie wzbogacone zostanie autentycznymi archiwalnymi zdjęciami, dokumentami oraz fragmentami poruszających homilii.

6. Rozpoczęły się wakacje szkolne, wszystkim uczniom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku ale zarazem przypominamy że nie ma wakacji od Boga.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.