Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła 23.06.2024r.

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela ( Msze w tym dniu rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00) a w piątek – wspomnienie liturgiczne  Św. Ireneusza , biskupa i męczennika a w sobotę – uroczystość Śww. Apostołów Piotra i Pawła.

2. W środę 26 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

3. 30 czerwca w Łomiankach rozpocznie się XVIII piesza pielgrzymka w intencji rodzin do Gietrzwałdu, gdzie dotrze 6 lipca. Szczegóły oraz informacje o zapisach znajdują się na plakatach i ulotkach.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Węgry i Chorwację w terminie od 23.09. do 01.10 2024 r. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy bezpośrednio i telefonicznie.

5. W poniedziałek 8 lipca po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie z siostrą Krystyną Włodarską naocznym świadkiem życia Bł. Jerzego Popiełuszki naszego patrona. Siostra Krystyna w latach 1982 – 84 posługiwała u boku Bł. Ks. Jerzego i Ks. Teofila Boguckiego w parafii Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Podczas spotkania siostra Krystyna podzieli się osobistą relacją i doświadczeniem z posługi przy obu niesamowitych kapłanach. Spotkanie wzbogacone zostanie autentycznymi archiwalnymi zdjęciami, dokumentami oraz fragmentami poruszających homilii.

6. Rozpoczęły się wakacje szkolne, wszystkim uczniom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku ale zarazem przypominamy że nie ma wakacji od Boga.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message