Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła 23.06.2019 r.

1. Chciałbym raz jeszcze najserdeczniej podziękować za liczy udział w procesji Bożego Ciała. Za przystrojenie okien i domostw na trasie procesji i zbudowanie ołtarzy. Dziękuję asyście procesyjnej: ministrantom, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, wszystkim zaangażowanym, przygotowującym i prowadzącym procesję składam wdzięczne Bóg zapłać.

2. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (Msze Św. w tym dniu rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00) a w sobotę – uroczystość Śww. Apostołów Piotra i Pawła (Msze uroczystość godz. 8.00 i 9.00). Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Do czwartku włącznie procesja eucharystyczna po Mszy o godz. 18.00. Na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków. Zapraszamy do licznego udziału w oktawie szczególnie asystę procesyjną, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

4. Organizujemy rowerowo – kolejową pielgrzymkę do sanktuarium w Gietrzwałdzie, która planujemy w sobotę 13 lipca. Na rowerze przejedziemy ok. 50 km. A wyruszymy rano z Gdańska pociągiem do Olsztyna i również późnym wieczorem powrócimy pociągiem. Szczegóły podamy za tydzień.

5. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu zaprasza dzisiaj w niedzielę na festyn, w programie m.in. Wielka Loteria Fantowa (proszę zabrać ze sobą kupon loteryjny), specjalny plac zabaw dla dzieci, punkt porad medycznych, wejście na wieżę kościelną, jazda konna, makijaż dziecięcy, dobra kuchnia, kawiarnia i miła atmosfera. Początek o godz. 13.30 – zakończenie o godz. 21.00

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message