Ogłoszenia parafialne –  XII Niedziela Zwykła 19.06.2022r.


1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Alojzego Gonzagi, w czwartek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w  sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Msze Święte w czasie oktawy do czwartku włącznie odprawiane są  w kościele a procesja będzie się odbywać wewnątrz kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną. Na zakończenie oktawy w czwartek tradycyjne święcenie wianków. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i zaangażowali się w uroczystość Bożego Ciała. Za przystrojenie domów i przygotowanie ołtarzy, za asystę liturgiczną i procesyjną oraz techniczną składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 17.00 W czasie tej Mszy będę składał Bogu dziękczynienie za 25 lat posługi kapłańskiej. Zapraszam parafian do wspólnej modlitwy.

4. W piątek w uroczystość NSPJ nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych a w czasie Mszy o godz. 18.00 złożymy Bogu dziękczynienie za miniony rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W sobotę nie będzie Mszy o godz. 8.00 ( z powodu mojego wyjazdu na odpust w Pomysku Wielkim) a intencja zostanie przeniesiona na godz. 18.00. Msza w najbliższą sobotę wyjątkowo o godz. 18.00

7. Za tydzień w niedzielę 26 czerwca o godz. 18.00 będziemy modlić do Boga za wstawiennictwem Św. Charbela. O godz. 17.30 różaniec i modlitwy wstawiennicze oraz błogosławieństwo relikwiami.

W minionym tygodniu na drogę do Wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Longinę Chamier Gliszczyńską z ul. Raduńskiej    Wieczny odpoczynek…

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.


Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

4. Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca czerwca. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30 (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe) O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP.

Inne informacje

Send Us A Message