Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela Zwykła 18.06.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Alojzego Gonzagi a w sobotę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych w dni powszednie a w soboty i niedziele po Mszy o godz. 8.00

3. W piątek 23 czerwca zapraszamy na Mszę o godz. 18.00, która będzie dziękczynieniem za miniony rok szkolny, młodzież i dzieci naszej parafii. Będziemy modlić się też o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.

4. Zgodnie z sugestia Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, który został poinformowany o incydencie z próbą podpalenia krzyża parafialnego, we wtorek zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i przepraszające za grzechy. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone o godz. 18.00 nabożeństwem eucharystycznym.

5. 28 lipca rozpocznie się 41 Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem ,,Zdobywamy Jasną Górę”. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej pielgrzymkagdansk. Można również uczestniczyć duchowo w pielgrzymce w grupie Biało- Złotej. W zakrystii należy pobrać formularze i materiały, które pozwolą uczestniczyć w pielgrzymce codzienną modlitwą.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na czerwiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw

Send Us A Message