Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela Zwykła 14.06.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego, która przypada w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Na zakończenie Oktawy w czwartek tradycyjne poświecenie wianków i bukietów ziół. W tym roku nie odbywa się procesja w czasie Oktawy Bożego Ciała ale serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę – wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP – tym dniu Msza Św. będzie odprawiona o godz. 17.00 a o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Wszystkim, którzy sprzątali kaplicę i obejście wokół, za strojenie kaplicy i ołtarzy. Służbie liturgicznej i technicznej oraz asyście procesyjnej a przede wszystkim rodzicom i dzieciom sypiącym kwiatki i niosącym poduszki składam Bóg zapłać.

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci, które w tym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej a wieczorem po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Można również zabrać ze sobą za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message