Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie 28. 05. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę – Święto Nawiedzenia NMP, w czwartek – Wspomnienie Św. Justyna a w sobotę – Wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Św. i X Dzień Dziękczynienia – Święto Opatrzności Bożej. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odmawiana w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 ( w niedzielę i sobotę o godz. 8.00 ).

2. Zapraszamy na ostanie w tym roku nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu –  do środy włącznie po Mszy o godz. 18.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i w Juszkowie przy ul. Łąkowej o godz. 20.00. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc czerwiec w którym po Mszy o godz. 18.00 odmawiać będziemy litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek i piątek po Mszy nabożeństwo eucharystyczne. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych w naszej parafii z posługą duszpasterską a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i różaniec wynagradzający ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca.

4. Zakończył się Biały Tydzień po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Chciałbym raz jeszcze podziękować rodzicom i innym osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości a także dzieciom za okazane świadectwo wiary i prosić aby nie ustawały w budowaniu wiary i przyjaźni z Panem Jezusem.

5. Przy wyjściu z kaplicy i w zakrystii do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message