Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – Święto Św. Macieja, w środę – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Trwa Nowenna Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić za tydzień w niedzielę.

2. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są po Mszy Św. o godz. 18.00 w tygodniu a w soboty i w niedziele po Mszy o godz.8.00. Nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00

3. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Msza Św., podczas której 50 dzieci przyjmie po raz Pana Jezusa obecnego w Eucharystii do swojego serca, rozpocznie się o godz. 12.00. W sobotę 19 maja dzieci przystąpią do Pierwszej Spowiedzi: dziewczynki od godz. 10.00 a chłopcy od godz. 11.00. Spowiedź dla rodziców i rodziny w piątek od godz. 16.30. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. za dwa tygodnie w niedzielę – 27 maja o godz. 11.30 z tej racji zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci rocznicowych we wtorek 15 maja po Mszy wieczornej o godz. 18.45

4. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy.

5. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim organizuje trzydniowe rekolekcje w Licheniu w dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. Koszt 250 zł., zapisy do 15 maja. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message