Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła 26. 02. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VIII Niedzielę Zwykłą. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy jubileuszowy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników oraz składania przyrzeczeń abstynenckich. Dziś także przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym Wielkim Postem. We wtorek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. i prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W środę popielcową Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa i ograniczenie się do trzech posiłków w tym jednego do syta. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 18.00. W sobotę 4 marca będziemy obchodzić święto Św. Kazimierza, królewicza.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca marca. W czwartek po Mszy o godz.18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych posługą duszpasterską a od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie i nabożeństwo Żywego Różańca.

3. W dni powszednie od poniedziałku do piątku Msza Św. wieczorem o godz. 18.00 a w soboty o 8.00 rano. We wtorki odmawiamy po Mszy litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą.

4. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach od 26.09 do 03.10 br. Koszt 3820 zł. + 75 euro. W tym roku przypada 100 lecie objawień w Fatimie. Zgłoszenia u ks. Prałata Łady tel. 58 682 2258

7. Kurs katechetyczny dla młodzieży pracującej, przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w parafii Podwyższenia Krzyża w Pruszczu Gd. w niedzielę 5 marca o godz. 16.00 pod plebanią.

8. Katolickie Szkoły Niepubliczne im. Jana Pawła w Pruszczu Gdańskim ogłaszają zapisy uczniów na rok szkolny 2017/2018. Tworzą nowy oddział klasy VII SP. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i w zakrystii.

8. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message