Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła 03.03.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto Św. Kazimierza, królewicza a w środę rozpoczniemy Wielki Post. W Popielec Msze Św. w naszej parafii o godz. 8.00, 17.00 (szczególnie zapraszam dzieci) i o 18.00. W czasie każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Wielki Post jest czasem nawrócenia i pokuty, który przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy wieczornej oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 17.00 Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się II Niedzielę Wielkiego Postu i będą trwały do środy włącznie.

2. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. W sobotę w sali pod kaplicą, między godz. 12.00 a 13.00, będzie przymiarka alb komunijnych.

3. Młodzież z klas III gimnazjalnych, przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkanie dzisiaj – w niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Spotkanie jest obowiązkowe. Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 25 marca o godz. 18.00.

4. Młodzież z klas ósmych ma swoje spotkania w tym tygodniu: w środę po Mszy o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 18.00

5. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebrano 701 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

7. English Speaking Club – klub języka angielskiego dla dorosłych to propozycja spotkań dla osób, które chcą ćwiczyć swoje umiejętności językowe w praktyce. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.00 do sali parafialnej pod kaplicą.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message