Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła 23.02.2020 r.

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada 29 – ta rocznica święceń biskupich Księdza Abpa Sławoja Leszka Głódzia, pamiętajmy w modlitwie o naszym biskupie. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Msze Św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia aktów pokuty w tym dniu w miarę ich możliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia.

2. W piątek po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę o godz. 17.00 na Gorzkie Żale

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz.11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w tym roku.

4. W przyszłą niedzielę, w pierwszą niedzielę marca, po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie członków Żywego Różańca.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message