Ogłoszenia parafialne –VII Niedziela Zwykła 19. 02. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – święto Katedry Św. Piotra Apostoła, a w czwartek – wspomnienie Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika. Tego dnia przypada 26 rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Pasterza.

2. W dni powszednie od poniedziałku do piątku Msza Św. wieczorem o godz. 18.00 a w soboty o 8.00 rano. We wtorki odmawiamy po Mszy litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą.

3. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących do Pierwszej Komunii Świętej. Za tydzień w sobotę o godz. 12.00 w kaplicy będzie spotkanie z panią krawcową, która będzie szyła alby komunijne. Spotkanie jest obowiązkowe dla dzieci, które nie mają jeszcze alb.

5. W ubiegłą niedzielę do skarbonek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 747,40 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach od 26.09 do 03.10 br. Koszt 3820 zł. + 75 euro. W tym roku przypada 100 lecie objawień w Fatimie. Zgłoszenia u ks. Prałata Łady tel. 58 682 2258.

7. Kurs katechetyczny dla młodzieży pracującej, przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w parafii Podwyższenia Krzyża w Pruszczu Gd. w niedzielę 5 marca o godz. 16.00 pod plebanią.

8. Z okazji ostatniej soboty karnawału tj. 25 lutego, Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański serdecznie zaprasza na koncert karnawałowy pt. „Wino, kobiety i śpiew…”. Jest to tytuł jednego z walców Straussa, który m.in będzie można usłyszeć. Zapraszamy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim o godz. 15.00 Wstęp jak zawsze wolny.

9. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message