Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła 14.02.2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W środę Popielcem rozpoczniemy w liturgii czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej kaplicy: o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 18.30 a w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam wszystkich wiernych aby Wielki Post przeżyć duchowo, pamiętając o poście, modlitwie i jałmużnie.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy. 
  4. „Urząd Gminy Pruszcz Gdański poszukuje kandydatów na rachmistrzów spisowych. Zgłoszenia przyjmowane są do najbliższego wtorku, tj. do 16.02.2021 r. w Urzędzie Gminy – w Referacie Spraw Obywatelskich. Wszelkie informacje na pruszczgdanski.pl oraz pod nr tel.58 692 94 11.”
  5. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego, który będzie rozprowadzał książki oraz inne materiały związane z powołaniem a taca zbierana podczas Mszy Świętych będzie przeznaczona na Seminarium.
  6. Msza Święta niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja by przystąpić do Komunii Św.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Tadeusza Durajczyka z ul. Sportowej       

Wieczny odpoczynek…

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message