Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła 12. 02. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy, (w tym dniu obchodzimy również dzień zakochanych pod patronatem Św. Walentego, zapraszamy na Mszę szczególnie małżonków i narzeczonych oraz ogólnie zakochanych:-)

2. W dni powszednie od poniedziałku do piątku Msza Św. wieczorem o godz. 18.00 a w soboty o 8.00 rano. We wtorki odmawiamy po Mszy litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą.

3. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

4. Za tydzień niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. Zakończyła się kolęda parafialna. W tym roku wizytę duszpasterską przyjęły 672 rodziny (dla porównania w zeszłym roku było 640 wstępów), nie było 220 rodzin a nie przyjęło z różnych przyczyn 180. Ogółem kolędę przyjęło prawie 63 % rodzin naszej parafii. Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za życzliwe przyjęcie i gościnność oraz za ofiary złożone w czasie kolędy.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża i Bł. Jerzego Popiełuszki organizują 18 lutego za tydzień w sobotę zabawę karnawałową z własnym koszyczkiem i z muzyką na żywo bez alkoholu. Zapisy w biurze parafialnym w Pruszczu i w zakrystii w Juszkowie (także telefonicznie) do 17 lutego. Impreza jest bezpłatna, dla wszystkich bez limitu wieku i będzie trwała od godziny 20.00 do 24.00.

7. Dzisiaj po Mszach Św. można złożyć do skarbonek trzymanych przez panie ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

8. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message