Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Dziś przypada również XXVI Światowy Dzień Chorego związany ze wspomnieniem NMP z Lourdes. Hasłem tegorocznego dnia są słowa: Mater Ecclesiae: ,,Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie”, stanowiące tytuł orędzia Ojca Świętego Franciszka. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową Msze z obrzędem posypania głów popiołem w naszej kaplicy rano o godz. 8.00 oraz po południu o godz. 17.00 (szczególnie dla dzieci) i o godz. 18.00. Podejmijmy wyzwanie Wielkiego Postu, którymi są modlitwa, wyrzeczenie i jałmużna. W piątek po Mszy o godz. 18.00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej a za tydzień w niedzielę o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed nabożeństwem o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Od lutego Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00. We wtorki przed Mszą zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszego patrona Bł. Ks. Jerzego a w środy na nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi zawsze 15 min przed Mszą. Intencje mszalne i sprawy biurowe można zgłaszać bezpośrednio po Mszach Św.

3. Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 6 marca o godz. 18.00 a szafarzem będzie Ks. Bp Zbigniew Zieliński. Dzisiaj w niedzielę o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie połączone ze Mszą Św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Za tydzień w niedzielę spotkanie po Mszy o godz. 11.30 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości poświęcenia pomnika Marszu Śmierci. Za ogrom pracy i poświęconego czasu składam serdeczne – Bóg Zapłać.

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Dzisiaj po Mszach będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

Zakończyła się kolęda parafialna. W naszej parafii błogosławieństwo kolędowe przyjęło 711 rodzin a 169 rodzin nie było obecnych. Nie przyjęło kolędy 283 rodzin. Zatem przyjęło kolędę 61% a 24,5% nie przyjęło kolędy. Razem z nieobecnymi rodzin przyjmujących kolędę w naszej parafii jest 75,5% Podczas kolędy zebrałem około 47 000 zł. które zostały w całości przeznaczone na budowę parafii. Za przyjęcie kolędy i złożone ofiary składam serdeczne podziękowanie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Elżbietę Kamińską l. 94 z ul. Wrzosowej. Wieczny odpoczynek …

Inne informacje

Send Us A Message