Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek – święto Nawiedzenia NMP a w sobotę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Dzień Dziękczynienia (z tej racji po Mszach Św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej). Od poniedziałku, przez trzy dni, będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące. Od piątku rozpocznie się nowenna modlitewna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w trakcie nabożeństw czerwcowych. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota i niedziela miesiąca czerwca. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca.

2. Dzisiaj w naszej parafii, o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

3. Jutro z naszej parafii wyrusza autokarowa pielgrzymka do sanktuariów we Francji. Z tej racji w dni powszednie do 4 czerwca nie będzie Mszy Św. ale zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe i czerwcowe w kaplicy, które odbywać się będą zamiast Mszy Św. o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00. W najbliższą niedzielę Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i o godz. 18.00 w naszej kaplicy odprawiać będzie Ks. Adam Milewski. Ks. prałat Stanisław Łada z parafii Podwyższenia Krzyża Św. oraz Ks. dziekan Jerzy Pobłocki zostali poinformowani o moim wyjeździe i będą czuwali nad naszą parafią. Od środy 5 czerwca porządek Mszy Św. zostanie przywrócony. W czasie nabożeństw proszę o modlitwę w intencji pielgrzymów, my zaś ze swej strony obiecujemy, że będziemy pamiętać w modlitwie o naszej wspólnocie parafialnej.

4. Młodzież z klas VIII przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na dzisiejszą Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy wyruszymy rowerami na majowe przy kapliczce w Borzęcinie. Zapraszamy na wyjazd wszystkich parafian.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Obóz „Good Family” to 7 dniowy obóz rekolekcyjny dedykowany dla całych rodzin. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło: „Jak być dobrymi rodzicami – we dwoje”. Szczegóły i namiary znajdują się na plakacie w gablocie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Różę Łapacz l.77 z ul. Działkowej. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message