Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek – święto Nawiedzenia NMP a w sobotę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Dzień Dziękczynienia (z tej racji po Mszach Św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej). Od poniedziałku, przez trzy dni, będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące. Od piątku rozpocznie się nowenna modlitewna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w trakcie nabożeństw czerwcowych. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota i niedziela miesiąca czerwca. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca.

2. Dzisiaj w naszej parafii, o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

3. Jutro z naszej parafii wyrusza autokarowa pielgrzymka do sanktuariów we Francji. Z tej racji w dni powszednie do 4 czerwca nie będzie Mszy Św. ale zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe i czerwcowe w kaplicy, które odbywać się będą zamiast Mszy Św. o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00. W najbliższą niedzielę Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i o godz. 18.00 w naszej kaplicy odprawiać będzie Ks. Adam Milewski. Ks. prałat Stanisław Łada z parafii Podwyższenia Krzyża Św. oraz Ks. dziekan Jerzy Pobłocki zostali poinformowani o moim wyjeździe i będą czuwali nad naszą parafią. Od środy 5 czerwca porządek Mszy Św. zostanie przywrócony. W czasie nabożeństw proszę o modlitwę w intencji pielgrzymów, my zaś ze swej strony obiecujemy, że będziemy pamiętać w modlitwie o naszej wspólnocie parafialnej.

4. Młodzież z klas VIII przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na dzisiejszą Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy wyruszymy rowerami na majowe przy kapliczce w Borzęcinie. Zapraszamy na wyjazd wszystkich parafian.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Obóz „Good Family” to 7 dniowy obóz rekolekcyjny dedykowany dla całych rodzin. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło: „Jak być dobrymi rodzicami – we dwoje”. Szczegóły i namiary znajdują się na plakacie w gablocie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Różę Łapacz l.77 z ul. Działkowej. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message