Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy wspominać: w czwartek – święto Śww. Cyryla i Metodego, patronów Europy. W poniedziałek przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszam na wieczorną Mszę Św. o godz.18.00 szczególnie osoby starsze i chore (w miarę możliwości proszę o pomoc, aby mogli dotrzeć na Mszę), na zakończenie Mszy udzielę Sakramentu Namaszczenia Chorych.

2. Msza Św. jest odprawiana w dni powszednie: od poniedziałku do piątku – wieczorem o godz. 18.00, w soboty – rano o godz. 8.00 a w niedziele – o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 Okazja do spowiedzi zawsze 15 min przed Mszą Św. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św.

3. We wtorki zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również Dobre Nowiny

6. English Speaking Club – klub języka angielskiego dla dorosłych to propozycja spotkań dla osób, które chcą ćwiczyć swoje umiejętności językowe w praktyce. W przyjaznej atmosferze przy herbacie łatwiej jest przełamać swoje opory przemówieniem, bez krytyki i bycia ocenianym. Zapraszam w każdą niedzielę o godz. 17.00 do sali parafialnej pod kaplicą. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 lutego. Zajęcia będą moderowane przez trenerkę języka angielskiego (kontakt i adres strony internetowej na ulotce w gablocie).

7. Zakończyła się kolęda parafialna. W tym roku kolędę przyjęły 744 rodziny (w ubiegłym roku – 711), nie było 162 rodzin (169) a nie przyjęło kolędy z różnych przyczyn 272 rodziny (283). Ogółem w naszej parafii przyjmuje kolędę około 63% (w ubiegłym roku było około 61%), 14% nie było obecnych (14,5%) a nie przyjęło kolędy 23% ( 24,5%). Na blokowych osiedlach przyjmuje kolędę około 49% rodzin a na domkach około 73% rodzin. To była czwarta kolęda w naszej parafii. W 2016 roku kolędę przyjęło 628 rodzin, a w tym roku 744 rodziny. Bardzo dziękuję za przyjętą kolędę, za wspólną modlitwę, za miłe rodzinne spotkania i za ofiary, które w całości przeznaczyłem na budowę kościoła.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message