Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła 04.02.2024r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek – wspomnienie Śww. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy a w sobotę – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.

2. W środę zapraszamy po Mszy Św. o godz. 8.00 na różaniec odmawiany przez wspólnotę Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W przyszłą niedzielę 11 lutego z racji Światowego Dnia Chorego w czasie Mszy o godz. 8.00 udzielę sakramentu chorych.

3. Na stronie internetowej i w gablotce został umieszczony plan kolędy parafialnej, która w tym roku odbywa się tradycyjnie od drzwi do drzwi.  W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano w kaplicy a dzisiaj nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę powróci Msza o godz. 18.00. Kolęda dodatkowa na zgłoszenie odbędzie się w niedzielę 11 lutego.

4. Zapraszamy na rekolekcje małżeńskie na temat Fundament Życia Małżeńskiego, które odbędą się w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni w dniach od 9 do 11 lutego. Zapisy przez internet i telefonicznie. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce.

5. Pełniący funkcję Wójta Gminy Pruszcz Gdański Michał Nowak oraz Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański Marek Kowalski zapraszają mieszkańców gminy Pruszcz Gdański w wieku 65 plus na Karnawałowy Bal Seniora, który odbędzie się 10 lutego w Szkole Podstawowej w ROTMANCE. Obowiązują zapisy. Szczegóły na ulotkach.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message