Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z zarządzeniami Władz Państwowych odnośnie stanu epidemii, w nabożeństwach religijnych może uczestniczyć tylko pięć osób, dlatego otwarte jest tylko wejście do kaplicy przy zakrystii. Pierwszeństwo mają rodziny, które zamówiły intencję Mszy. Zachęcam wiernych aby uczestniczyli w obrzędach duchowo przez media. Proszę o zrozumienie, dla mnie jako proboszcza jest to trudna sytuacja ale ufam, że Pan Bóg przeprowadzi nas wspólnie przez ten trudny czas.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca kwietnia. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy wieczornej w czwartek i w piątek. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP a w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca. Obchód chorych w pierwszy piątek zostaje zawieszony, osoby które chciałby jednak przyjąć sakramenty proszone są o kontakt telefoniczny. Okazja do spowiedzi przedświątecznej jest codziennie pół godziny przed Mszą Św. ale należy pamiętać o wymogach stanu epidemii (tylko pięć osób w kaplicy a pozostali muszą czekać na zewnątrz). W pierwszy piątek będę słuchał spowiedzi od godz. 16.30 na tych samych warunkach (można również na spowiedź umówić się indywidualnie).

3. Na stronie facebookowej – Parafia Juszkowo – przeprowadzamy transmisje Mszy Św. w internecie z naszej kaplicy codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 11.30.

4. Zgodnie z prośbą Ks. Abpa odmawiam codziennie różaniec i modlitwy w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych aby w tym trudnym czasie w swoich rodzinach pamiętali o modlitwie i w duchowej łączności odmawiali różaniec.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message