Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. W Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, prosimy o przyniesienie ze sobą na Msze Święte palmy. Panie z naszej wspólnoty parafialnej przygotują palemki, z których dochód przeznaczony będzie na wystrój kaplicy i kościoła. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i na Gorzkie Żale w niedziele o 17.15

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota i niedziela m-ca kwietnia. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj i za tydzień 2 kwietnia po Mszy o godz. 11.30. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00.

4. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

5. Dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę za wstawiennictwem Św. Charbela. W Wielkim Poście nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami po Mszy Świętej.

6. Polecamy do nabycia naszą parafialną, oryginalną kartkę wielkanocną.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny oraz Niedzielę a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Za darmo polecamy miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Zapraszamy do udziału w archidiecezjalnych rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Nauki będą głoszone w archikatedrze oliwskiej w dniach 2-5 kwietnia po Mszach św. o godz. 19.30. Tematem przewodnim spotkań będzie Modlitwa Pańska.

7. Przy Krzyżu Papieskim na Placu Józefa Piłsudzkiego w Warszawie 2 kwietnia rozpocznie się o godz. 11.00 pierwszy Marsz Papieski. Zakończenie w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30 Mszą Świętą. Szczegóły ewentualnego wyjazdu na Marsz zostaną podane w najbliższym czasie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message