Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. Tradycja liturgiczna każe zasłonić krzyże w kościele, które zostaną odsłonięte pod koniec liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Meki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową. Przed kaplicą i kościołem będzie można zaopatrzyć się w tradycyjne palemki, ofiary z palemek przeznaczone będą na kwiaty i wystrój Ołtarza Grobu Pańskiego.
  2. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy czyli o godz. 18.30 a w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy wieczornej będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji. Msze Św. w naszej kaplicy w tym dniu rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00
  4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Można także zabrać bezpłatny ewangelizacyjny magazyn Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy.
  5. Można jeszcze zakupić kartkę świąteczną. Dziękuję za tę inicjatywę, za piękną oryginalną tradycję, która wyróżnia naszą wspólnotę parafialną. Kartka świąteczna jest cegiełką na budowę naszego kościoła.
  6. Przeżywamy trudny czas pandemii, w którym właściwie nic nie jest pewne. Wśród wielu niepewności oprócz Bożej Wielkiej Miłości, pewne jest to, że mamy wiosnę i będzie lepiej, po prostu więcej słońca oraz cieplej (chyba?!). Od przyszłej niedzieli oprócz Mszy o godz. 10.00 również i Msza o godz. 11.30 będzie odprawiana w nowym kościele (proszę pamiętać o odpowiednim ubraniu). Planujemy także aby Uroczystości Triduum Paschalnego były odprawione już w kościele. Starajmy się wykorzystać dar, jakim jest nasz nowy, tak szybko zbudowany kościół i możność uczestnictwa we Mszy Św. także zewnątrz kaplicy.
  7. Msza Święta o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja aby przystąpić do Komunii Św.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message