Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. W liturgii rozpoczyna się okres Męki Pańskiej, który jest czasem szczególnego zagłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza Św. wieczorem o godz. 18.00. Z racji głoszonych przeze mnie rekolekcji parafialnych w Wiślinie, Msze Św. we wtorek i w środę odbędą się o godz. 8.00 rano.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki po Mszy o godz. 18.00 Droga Krzyżowa a w niedziele o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed nabożeństwem o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Pruszcza Gdańskiego w najbliższy piątek, początek o godz. 19.30 przy kościele Podwyższenia Krzyża, zakończenie przy kościele MB Nieustającej Pomocy.

3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. U pań  z Zespołu Parafialnego będzie można zaopatrzyć się w tradycyjne palemki i złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarza Grobu Pańskiego i na świąteczny wystrój kaplicy. Tradycyjnie prosimy o pomoc gdyż brakuje nam bukszpanu, który można składać przy drzwiach kaplicy do środy włącznie.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w Niedziele Palmową po Mszy o godz. 11.30

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Wójt Gminy Pruszcz Gdański oraz Centrum Edukacyjne REMEDIUM zaprasza mieszkańców gminy na bezpłatny kurs języka angielskiego i niemieckiego skierowany do osób powyżej 25 roku życia. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie.

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za modlitwy, trud i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message