Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 02. 04. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu a zarazem 12 rocznicę powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca kwietnia. W czwartek po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek od godziny 9.00 odwiedzę chorych posługą duszpasterską. Chorych z poza listy proszę zgłaszać telefonicznie. Od godziny 17.00 okazja do spowiedzi a po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.

3. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj w niedzielę o godz. 15.00. W piątek zapraszamy na tradycyjną drogę krzyżową ulicami Pruszcza Gd. która rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele MB Nieustającej Pomocy i przebiegać będzie do kościoła Podwyższenia Krzyża.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Będzie można zakupić tradycyjne palemki wielkanocne i złożyć ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Palemki przygotowują panie i wolontariusze z naszej parafii. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc tę inicjatywę, prosimy o przyniesienie bukszpanu w czwartek do kaplicy.

5. W ubiegłą niedzielę odczytywany był apel Ks. Arcybiskupa o wsparcie akcji Rodzina Rodzinie. Kto chciałby włączyć się do tej akcji by wspierać swoją ofiarą jedną z wybranych syryjskich rodzin przez pół roku, proszony jest o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

6. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Można także zabrać za darmo miesięcznik Dobre Nowiny.

7. Dzisiaj po Mszach wolontariusze zbierają ofiary na pomoc hospicjom w ramach ogólnopolskiej akcji POLA NADZIEI , której symbolem jest żółty żonkil.

8. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message