Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym będziemy w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie Św. Atanazego, w piątek – wspomnienie Św. Floriana. W czwartek 3 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Św. w naszej kaplicy tak jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00 i 11.30. We wtorek i w środę czyli 1 i 2 maja Msza Św. wyjątkowo zostanie odprawiona tylko rano o godz. 8.00.
  2. Rozpoczyna się miesiąc maj szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są po Mszy Św. o godz. 18.00 w tygodniu a w soboty i niedziele po Mszy o godz.8.00
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja. Nabożeństwa eucharystyczne będą połączone z nabożeństwem majowym. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną. Po południu okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 majowe i spotkanie dla członków Żywego Różańca.
  4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci na razie uczą się śpiewu a po majówce rozpoczną się przygotowania bezpośrednie do uroczystości.
  5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  6. W ubiegłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Żonkil” zebrano w naszej parafii 1692,26 zł. Serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
  7. Dzisiaj  po Mszy, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message