Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: we wtorek – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia pańskiego. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. W poniedziałek, we wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. Miesiąc maj poświęcony jest Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W Borzęcinie tradycyjnie majowe przy kapliczce o godz. 19.00.

4. W sobotę 20 maja o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość  Pierwszej Komunii Świętej.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Można za darmo zabrać ze sobą miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

6. Ruch Światło –Życie Archidiecezji Gdańskiej zaprasza dzieci i młodzież od klasy pierwszej SP do ostatniej szkoły średniej na rekolekcje. Więcej informacji na stronie internetowej gdansk.oaza.pl oraz na plakacie w gablotce parafialnej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message