Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii czas wielkanocny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w tradycji II dzień Zielonych Świąt, w środę – wspomnienie liturgiczne Śww. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w piątek – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Za tydzień w niedziele będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30 do 18.00. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną ale proszę o potwierdzenie wizyty. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00.

4. Msze z naszej kaplicy będą jeszcze transmitowane przez najbliższy tydzień: na facebooku – Parafia Juszkowo i poprzez stronę internetową naszej parafii – parafiawjuszkowie.pl. Msze codziennie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 11.30. W niedziele osoby uczestniczące we Mszy przez media mogą przystąpić do Komunii Świętej. Kaplica będzie otwarta przez pół godziny po zakończeniu Mszy Św. o 11.30. Zgodnie z zarządzeniami Władz w naszej kaplicy podczas nabożeństw może przebywać nieograniczona liczba wiernych pod warunkiem zachowania wymogów sanitarnych (odpowiednia odległość miedzy osobami i maseczka na twarzy).

5. Na stoliku przy drzwiach kaplicy jest do nabycia prasa katolicka, tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Można także zabrać ze sobą za darmo magazyn ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

6. Za tydzień po Mszy będzie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

7. W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim od czerwca zostaje wznowiony kurs małżeński dla narzeczonych.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message