Ogłoszenia parafialne – uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w tradycji ludowej II dzień Zielonych Świąt, w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Filipa Nereusza, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej. Za tydzień  przeżywać będziemy niedzielę Najświętszej Trójcy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszach Św. w dni powszednie a w niedziele po Mszy o godz. 8.00. Nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00

3. Za tydzień w niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć podpis poparcia ochrony życia, szczególnie dzieci poczętych a nienarodzonych. Ważne aby mieć ze sobą dowód osobisty.

4. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania 2021 i 2022 roku. Spotkanie odbędzie się w kościele.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii. Po tej Mszy jeszcze przez 20 min. jest okazja aby przystąpić do Komunii Świętej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na grudzień 2023 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za osoby z niepełnosprawnościami. Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które

Send Us A Message