Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Św. 09.06.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, we wtorek – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła, w środę – wspomnienie Błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbitera, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w piątek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywają się po Mszy: w dni powszednie o godz.18.00 a w soboty i niedziele o godz. 8.00

3. W czwartek 13 czerwca zapraszamy przed Mszą Św. o godz. 17.30 na różaniec fatimski.

4. W tym roku procesja Bożego Ciała przebiegać będzie ul. Raduńską i Sportową od kaplicy do świetlicy.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią po Mszach Św. można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message