Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wstąpienia Pańskiego 21.05.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych a piątek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego do której przygotowujemy się przez codziennie odmawianą Nowennę.

2. W sobotę obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci do piątku włącznie przeżywać będą tzw. Biały Tydzień a Msze o godz. 18.00 będą odbywać się w kościele. W poniedziałek dzieci w szczególny sposób modlić się będą za swoich dziadków i babcie, we wtorek za rodziców chrzestnych, w środę za rodzeństwo, w czwartek za przyjaciół a w piątek za swoich nauczycieli.  Za tydzień w niedzielę 28 maja o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii. Dzieci rocznicowe zapraszamy na spowiedź w sobotę o godz. 9.30

3. Miesiąc maj poświęcony jest Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe  codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W Borzęcinie tradycyjnie majowe przy kapliczce o godz. 19.00.

4. W piątek 26 maja zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

5. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.30 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. prałat Stanisław Łada będzie obchodził jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Można za darmo zabrać ze sobą miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message