Ogłoszenia parafialne –  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.


1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP, w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Justyna męczennika a w piątek – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego do której przygotowujemy się przez odmawianie nowenny do Ducha Świętego.

2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu  po Mszy o godz. 18.00. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca czerwca. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30 (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe) O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP.

4. Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój kaplicy i kościoła. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają na co dzień o kościół i kaplicę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.


Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

Inne informacje

Send Us A Message