Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Filipa Nereusza, prezbitera a w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Za tydzień w niedziele będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii czas Wielkanocny.

2. Okazja do spowiedzi sakramentalnej codziennie 20 min. przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Zachęcam do przystąpienia do sakramentów jeszcze w czasie wielkanocnym.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. Nabożeństwo majowe w Borzęcinie przy kapliczce o godz. 19.00

4. Msze z naszej kaplicy są transmitowane na facebooku – Parafia Juszkowo i poprzez stronę internetową naszej parafii – parafiawjuszkowie.pl. Msze codziennie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 11.30. W niedziele osoby uczestniczące we Mszy przez media mogą przystąpić do Komunii Świętej. Kaplica będzie otwarta przez pół godziny po zakończeniu Mszy Św. o 11.30.

5. Na stoliku przy drzwiach kaplicy jest do nabycia prasa katolicka, tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Można także zabrać ze sobą za darmo magazyn ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim parafianom za życzliwość okazywaną podczas budowy naszego parafialnego kościoła. Wszyscy przeżywamy trudny czas związany z sytuacją w jaką weszliśmy na skutek epidemii. Dlatego ważny jest każdy gest oraz słowo, które buduje i daje nadzieję na lepszą przyszłość. Jestem wdzięczny za wszystkie ofiary na budowę kościoła składane na konto parafialne, do skarbony, na tacę i osobiście. Dziękuję za modlitwy i za Waszą obecność. Kościół buduje się materialnie i duchowo. Nie ma budynku kościoła bez wiernych i wierni muszą mieć znak pod którym i w którym się gromadzą. Wznosimy mury naszego kościoła, niech rosną nasze serca a w nich Wiara, Miłość i Nadzieja, Nadzieja która zawieść nie może.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message