Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Filipa Nereusza, prezbitera a w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Za tydzień w niedziele będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii czas Wielkanocny.

2. Okazja do spowiedzi sakramentalnej codziennie 20 min. przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Zachęcam do przystąpienia do sakramentów jeszcze w czasie wielkanocnym.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. Nabożeństwo majowe w Borzęcinie przy kapliczce o godz. 19.00

4. Msze z naszej kaplicy są transmitowane na facebooku – Parafia Juszkowo i poprzez stronę internetową naszej parafii – parafiawjuszkowie.pl. Msze codziennie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 11.30. W niedziele osoby uczestniczące we Mszy przez media mogą przystąpić do Komunii Świętej. Kaplica będzie otwarta przez pół godziny po zakończeniu Mszy Św. o 11.30.

5. Na stoliku przy drzwiach kaplicy jest do nabycia prasa katolicka, tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Można także zabrać ze sobą za darmo magazyn ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim parafianom za życzliwość okazywaną podczas budowy naszego parafialnego kościoła. Wszyscy przeżywamy trudny czas związany z sytuacją w jaką weszliśmy na skutek epidemii. Dlatego ważny jest każdy gest oraz słowo, które buduje i daje nadzieję na lepszą przyszłość. Jestem wdzięczny za wszystkie ofiary na budowę kościoła składane na konto parafialne, do skarbony, na tacę i osobiście. Dziękuję za modlitwy i za Waszą obecność. Kościół buduje się materialnie i duchowo. Nie ma budynku kościoła bez wiernych i wierni muszą mieć znak pod którym i w którym się gromadzą. Wznosimy mury naszego kościoła, niech rosną nasze serca a w nich Wiara, Miłość i Nadzieja, Nadzieja która zawieść nie może.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message