Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie na zakończenie Mszy Św. poświęcona zostanie kreda, którą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań. Formuła tradycyjna K+M+B 2019 od inicjałów Mędrców lub formuła C+M+B Christus mansionem benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie.

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice przyjścia Chrystusa. Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzić 21 kwietnia. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 6 marca. Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca. Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 20 czerwca. W dniu 1 grudnia przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki Prezbitera i Męczennika powstała 8 grudnia 2015, istnieje od 3 lat. W minionym, 2018 roku w naszej wspólnocie parafialnej udzielono ok. 23 000 Komunii, 46 dzieci przyjęło sakrament Chrztu Św., 50 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Św., 34 młodych ludzi przyjęło sakrament Bierzmowania. W naszej parafii odbyło się 9 ślubów (7 w kaplicy) i 17 pogrzebów.

2. Trwa kolęda parafialna. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii. W czasie kolędy Msze Św. w dni powszednie tylko rano o godz. 8.00 a w niedziele nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. Po kolędzie od lutego porządek Mszy Św. zostanie przywrócony.
3. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.
5. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę 13 stycznia do salki parafialnej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message