Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – 24.06.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego oraz Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek – Wspomnienie Św. Ireneusza a w piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą obejmujemy Ojca Świętego Franciszka. Tradycyjnie taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze. Z racji uroczystości nie ma postu piątkowego. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy w tym dniu.

2. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu zaprasza na festyn, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 13.30 W programie: loteria fantowa – nagroda główna to pielgrzymka do Rzymu (proszę po Mszy odebrać kupon konkursowy), plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie dla członków Żywego Różańca.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

5. Katolicka Szkoła Niepubliczna w Pruszczu Gdańskim ogłasza, że są jeszcze wolne miejsca w ,,zerówce”. Priorytetem jest indywidualne podejście do ucznia, bezpieczeństwo, dbałość o wartości. Trwa również nabór do pozostałych klas. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły na stronie internetowej i na ulotce, którą można zabrać przy wyjściu z kaplicy.

6. Zapraszamy w przyszłą niedzielę – 1 lipca – na rowerową wycieczkę po Żuławach. Zbiórka przy kaplicy o godz. 13.00 Trasa wyniesie około 50 km i zamierzamy objechać miejscowości m.in. Krzywe Koło, Steblewo, Giemlice, Trutowy. Powrót wieczorem.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim uczniom życzę radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji, ale pamiętajmy nie ma wakacji od Boga.

Inne informacje

Send Us A Message