Ogłoszenia parafialne –Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2023r.

1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiaj wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne i wynagradzające za miniony rok a o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna i z prośbą o Boże błogosławieństwo w 2024 roku. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: jutro w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Msze Św. w Nowy Rok o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 – nie będzie Mszy porannej o godz. 8.00), we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu a w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego czyli święto Trzech Króli (Msze Św. tylko do południa o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Chrztu Pańskiego a w czasie Mszy o godz. 11.30 wystąpi Zespół Tańca i Pieśni Jagódki

2. Na stronie internetowej został również umieszczony zarys kolędy parafialnej. Kolęda rozpocznie się  28 grudnia a zakończy 10 lutego 2024 r. Plan kolędy może jeszcze ulec zmianie. W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano w kaplicy a w niedziele i w uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy o godz. 18.00

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca stycznia. W czwartek i w piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych odprawianych o godz. 8.00. Z powodu kolędy parafialnej odwiedzę chorych z posługą sakramentalną dopiero w lutym.  Okazja do spowiedzi w piątek przed Mszą o godz. 8.00 i po Mszy w czasie adoracji, która zakończy się błogosławieństwem o godz. 9.30. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca. Dzieci z Róży Różańcowej bł. Stanisławy będą mogły wymienić się tajemnicami  w sobotę 6 stycznia i w niedzielę 7 stycznia po Mszy o godz. 11.30. Za tydzień w niedziele 7 stycznia o godz. 13.30 w salce parafialnej spotkanie opłatkowe dla członków Żywego Różańca.

4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message