Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w sobotę o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz.18.00 – nie będzie Mszy rano o godz. 8.00. Jutro w niedzielę, w II dzień Świąt, przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte w porządku niedzielnym: o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 za wstawiennictwem Św. Charbela. Przed Mszą o godz. 17.30 różaniec i modlitwy wstawiennicze. Można już w przeddzień – w sobotę do specjalnego koszyka złożyć swoje intencje, które chcemy zanieść do Boga za wstawiennictwem Świętego. Przez cały tydzień w liturgii Kościoła obchodzimy Oktawę Uroczystości Bożego Narodzenia. W poniedziałek – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek – święto Świętych Młodzianków. Na zakończenie Oktawy w Nowy Rok – przeżywać będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte: o godz.10.00, 11.30 i wieczorem o godz.18.00. W tygodniu Msze Święte wieczorem o godz. 18.00 w kaplicy a w piątek na zakończenie roku o godz.17.30 nabożeństwo przebłagalne i Msza dziękczynna za rok 2021. Ks. Arcybiskup Tadeusz udziela w piątek 31 grudnia dyspensy od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku. Pamiętajmy, że Msze świąteczne i niedzielne o godz. 10.00 i 11.30 są odprawiane w kościele. Warto ubrać się odpowiednio. Można uczestniczyć w tych Mszach w kaplicy, która jest nagłośnieniem połączona z kościołem.2. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę – wydania świąteczne po 10 zł. Zachęcamy do czytania [prasy katolickiej.

3. W tym roku za przyzwoleniem Ks. Arcybiskupa Tadeusza wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się hybrydowo. Będą dwie możliwości. Od 31 grudnia do 19 stycznia za wyraźnym zaproszeniem tradycyjnie w mieszkaniach i domach. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce, na drzwiach i na stronie internetowej. Proszę aby osobiście, zostawiwszy karteczkę z adresem i numerem telefonu lub telefonicznie potwierdzić wizytę. Od 20 stycznia będą organizowane wieczorne Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic połączone ze spotkaniem kolędowym. Plan tych Mszy zostanie podany w późniejszym terminie. Pierwszy dzień kolędy tradycyjnie w sylwestra od godz. 10.00 w Borzęcinie a następnie według wymienionego porządku od 3 stycznia.

4. Dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą i czasem zaangażowali się w przygotowanie Świąt w naszej parafii. Niech Pan, którego pamiątkę przyjścia na świat świętujemy wynagrodzi Wasz trud. Szczególnie w tym roku chciałbym podziękować naszej parafiance za nową, oryginalną i piękną stajenkę betlejemską, która znajduje się w kaplicy. Ofiary składane do puszek przy stajenkach przeznaczone są tradycyjnie na Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Wszystkim parafianom chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia aby Mądrość, która objawiła się w Betlejem była dla dobra każdego z Was. Idźmy zatem wszyscy do Betlejemskiej Stajenki aby tam napełniać nasze serca Mądrością i z jej pomocą kształtować siebie i świat wokół nas obliczem Jezusa. Niech Narodzony w Betlejem udziela nam Mądrości by nie zabrakło Miłości, Wiary i Nadziei w naszej codzienności. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message