Ogłoszenia parafialne – uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Justyna, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa a w sobotę – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

2. W czwartek przeżywać będziemy Boże Ciało. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 w kaplicy, o godz. 10.00 w kościele i po procesji polowa przy świetlicy w Juszkowie. Nie będzie Mszy wieczornej o godz.18.00.  Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o godz. 10.00 ul. Raduńską w dół do skrzyżowania z ul. Działkową i Sportową i dalej ul. Sportową do świetlicy gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza Święta. Ołtarze będą ustawione w tradycyjnych miejscach. Idąc w procesji pamiętajmy o bezpieczeństwie, zakrywając usta i zachowując odpowiednie odległości. Zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe do wzięcia udziału w procesji (w strojach komunijnych lub galowych). Proszę także o przygotowanie asysty procesyjnej. Dziewczynki, które chciałby sypać kwiatki zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy Św. o godz. 18.45. Kwiatki do procesji można składać przy kaplicy.

3. W poniedziałek, we wtorek i w środę okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała pół godziny przed Mszą Św. od 17.30 do 18.00

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca czerwca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną (proszę o potwierdzenie i zgłoszenie ewentualnej wizyty),od godz. 16.30 okazja do spowiedzi (przypomnienie dla dzieci komunijnych, które mogą wyspowiadać się również przed Bożym Ciałem), w sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ po Mszach Św. w dni powszednie a w niedziele po Mszy o godz. 8.00.

6. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć podpis poparcia ochrony życia dzieci poczętych a nienarodzonych.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

8. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii. Po tej Mszy jeszcze przez 20 min. jest okazja aby przystąpić do Komunii Świętej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message