Ogłoszenia parafialne –  I Niedziela Adwentu 27.11.2022

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent to czas podwójnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Z jednej strony uświadamiamy sobie prawdę naszej wiary, że Chrystus przyjdzie powtórnie na końcu czasów a z drugiej strony przygotowujemy się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę – święto Św. Andrzeja Apostoła a w sobotę – wspomnienie liturgiczne Św. Franciszka Ksawerego.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca grudnia. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 6.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

4. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój kościoła i kaplicy.

7. W tym roku kolęda parafialna będzie na zgłoszenie. Dlatego proszę aby już od dzisiejszej niedzieli w zakrystii czy telefonicznie (można także smsem) lub kartką wrzuconą na tacę zgłosić kolędę. Plan kolędy parafialnej będzie ogłoszony w Święta.

8. W Adwencie wolontariusze w naszej parafii będą roznosić opłatki a ofiary zbierane będą na budowę naszego kościoła. Potrzebujemy osób, które wesprą to dzieło. Spotkanie dla wolontariuszy odbędzie się w poniedziałek 28 listopada po pierwszej Niedzieli Adwentu w kaplicy o godz. 19.00

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message