Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostania niedziela Roku Kościelnego, za tydzień rozpoczniemy I Niedzielą Adwentu nowy Rok Liturgiczny. Dzisiaj w Rzymie zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i zamknięcie Drzwi Świętych. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Ofiarowania NMP, we wtorek – wspomnienie Św. Cecylii (jest ona patronką muzyki koscielnej i z tej racji chciałbym złożyć podziękowanie i najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy trudzą się ubogacając śpiewem i grą liturgię w naszej parafii – przede wszystkim panu Jackowi Draczyńskiemu, członkom zespołu muzycznego Kościoła Domowego i naszej dziecięcej scholce) a w czwartek wspomnienie – Śww. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
2. Od I Niedzieli Adwentu Msze Św. także w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy.
3. W poniedziałek w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 różaniec, o godz. 17 .00 zakończenie adoracji i Msza Św.
4. Można zamawiać intencje na przyszły rok, jest jeszcze sporo intencji wolnych do końca roku. Osoby, które zamówiły intencje w grudniu, w dni powszednie, proszone są o potwierdzenie, z racji tego, że w Adwencie roraty będą odprawiane o godz. 6.00 rano.
5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w pierwszą rocznicę powstania naszej parafii, o godz. 17.00 uroczyście poświęcimy naszą kaplicę, już dzisiaj zapraszam na to święto.
6. W przyszłą niedzielę będę głosił kazania w parafii Podwyższenia Krzyża Św. i zbierał ofiary na budowę kościoła. U nas będą gościć klerycy, którzy wygłoszą kazania i zbiorą tacę przeznaczoną na funkcjonowanie GSD. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Seminarium i z tej racji przeprowadzana jest zbiórka pieniężna w całej diecezji.
7. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
8. We wtorek o godz. 18.00 w świetlicy gminnej w Juszkowie odbędzie się zebranie samorządowe w sprawie podjęcia ustaw dotyczących mieszkańców. Z powodu małej frekwencji spotkania nie spełniają wymogów formalnych, dlatego proszę o liczny udział we wtorkowym spotkaniu aby wreszcie ruszyć sprawy z miejsca. Proszę powiadomić sąsiadów.
9. Za tydzień będzie już do nabycia płyta-cegiełka z kolędami śpiewanymi przez dzieci z naszej parafii.
10. Wszystkim dobrodziejom za prace  i darczyńcom za ofiary,  składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message