Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostania niedziela Roku Kościelnego, za tydzień rozpoczniemy I Niedzielą Adwentu nowy Rok Liturgiczny. Dzisiaj w Rzymie zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i zamknięcie Drzwi Świętych. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Ofiarowania NMP, we wtorek – wspomnienie Św. Cecylii (jest ona patronką muzyki koscielnej i z tej racji chciałbym złożyć podziękowanie i najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy trudzą się ubogacając śpiewem i grą liturgię w naszej parafii – przede wszystkim panu Jackowi Draczyńskiemu, członkom zespołu muzycznego Kościoła Domowego i naszej dziecięcej scholce) a w czwartek wspomnienie – Śww. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
2. Od I Niedzieli Adwentu Msze Św. także w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy.
3. W poniedziałek w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 różaniec, o godz. 17 .00 zakończenie adoracji i Msza Św.
4. Można zamawiać intencje na przyszły rok, jest jeszcze sporo intencji wolnych do końca roku. Osoby, które zamówiły intencje w grudniu, w dni powszednie, proszone są o potwierdzenie, z racji tego, że w Adwencie roraty będą odprawiane o godz. 6.00 rano.
5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w pierwszą rocznicę powstania naszej parafii, o godz. 17.00 uroczyście poświęcimy naszą kaplicę, już dzisiaj zapraszam na to święto.
6. W przyszłą niedzielę będę głosił kazania w parafii Podwyższenia Krzyża Św. i zbierał ofiary na budowę kościoła. U nas będą gościć klerycy, którzy wygłoszą kazania i zbiorą tacę przeznaczoną na funkcjonowanie GSD. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Seminarium i z tej racji przeprowadzana jest zbiórka pieniężna w całej diecezji.
7. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
8. We wtorek o godz. 18.00 w świetlicy gminnej w Juszkowie odbędzie się zebranie samorządowe w sprawie podjęcia ustaw dotyczących mieszkańców. Z powodu małej frekwencji spotkania nie spełniają wymogów formalnych, dlatego proszę o liczny udział we wtorkowym spotkaniu aby wreszcie ruszyć sprawy z miejsca. Proszę powiadomić sąsiadów.
9. Za tydzień będzie już do nabycia płyta-cegiełka z kolędami śpiewanymi przez dzieci z naszej parafii.
10. Wszystkim dobrodziejom za prace  i darczyńcom za ofiary,  składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message