Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2016 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Przez cały tydzień do Nowego Roku włącznie, trwać będzie Oktawa Uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie ma postu. W kalendarzu liturgicznym tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek (II Święto – Msze Św. jak w każdą niedzielę) święto Św. Szczepana, we wtorek święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę święto Św. Młodzianków Męczenników a w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W sobotę przypada ostatni dzień roku 2016 . Zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 uroczyste nabożeństwo przebłagalne i o godz. 18.00 Msza Św. Za tydzień w niedzielę przypada Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca stycznia, po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca.
2. W tym tygodniu Msze Św. w kaplicy: we wtorek o godz. 17.00, w środę, czwartek, piątek o godz. 8.00 a w sobotę na zakończenie roku o godz.18.00
3. Zakończył się Adwent, dlatego chciałbym podziękować za uczestnictwo w porannych Mszach Św. roratnich, szczególnie dzieciom z lampionami, dziękuję za aktywne muzyczne przygotowanie liturgii, za liczne przystąpienie do przedświątecznej spowiedzi i za przygotowanie świątecznego wystroju naszej kaplicy. Zapraszamy do naszych Bożonarodzeniowych stajenek. Pierwsza znajduje się tutaj przy prezbiterium, zaś druga w kapliczce betlejemce. Dzieciom niech towarzyszy radość a dorosłym refleksja z narodzin naszego Pana.
4. Kolęda parafialna rozpocznie się od środy 28 grudnia na Zakątku (…). Plan całej kolędy jest wywieszony w gablotce i na stronie internetowej parafii (parafiawjuszkowie.pl). Przy wejściu do kaplicy jest pojemnik z wodą świeconą. W czasie kolęd, w dni powszednie, Msza Św. będzie rano o godz. 8.00
5. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki: Gość Niedzielny (numer świąteczny po 8 zł.) i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożej Dzieciny: zdrowia, miłości, życzliwości, cierpliwości oraz pomyślności na każdy dzień.

Inne informacje

Send Us A Message