Ogłoszenia parafialne – Święto Ofiarowania Pańskiego 02.02.2020 r.

1. Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Agaty, w czwartek – wspomnienie Śww. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

2. Parafia otrzymała relikwie naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. We wtorek zapraszamy na Mszę Św. podczas której będziemy modlić się do Boga za wstawiennictwem Ks. Jerzego i uczcimy jego relikwie. Chciałbym aby nabożeństwo ku czci Błogosławionego weszło na stałe w pierwsze wtorki w tradycję naszej wspólnoty.

3. W środę przed Mszą Św. o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową odmawianą przez członków Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek m-ca lutego. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Św. a w piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi od 16.30 (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe).

5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz.11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy zostaną poświęcone świece komunijne. Młodzież z klas VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w 2021 roku ma swoje spotkania w tym tygodniu: w środę o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 11.00. W niedzielę 9 lutego po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w tym roku.

6. Kończy się kolęda w naszej wspólnocie parafialnej. Chciałbym serdecznie podziękować za przyjęcie Bożego błogosławieństwa, wspólną modlitwę i rozmowę oraz za ofiary, które przeznaczone będą na budowę kościoła. Dzisiaj kolęda dodatkowa na wezwanie (od godz. 13.00 do 18.00). Od lutego porządek Mszy Świętych zostaje przywrócony. W niedziele Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 a w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00 rano.

7. W sobotę 8 lutego zapraszamy dzieci do Sali parafialnej na zabawę karnawałową w przebraniach, która rozpocznie się o godzinie 13.00 i będzie trwała do 15.00. Przewidziane są tańce i zabawy oraz konkursy.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message