Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024r.

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Wielkanoc: 6.00 – Rezurekcja, o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 a w poniedziałek wielkanocny o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 nie będzie wieczornej Mszy o godz. 18.00. Liturgicznie do przyszłej niedzieli będziemy obchodzić Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego, do którego przygotowujemy się poprzez odmawianie nowenny do Miłosierdzia Bożego 10 min przed Mszą Świętą. Dzisiaj i jutro przed Mszą o godz. 10.00

2. We wtorek wyrusza autokarowa pielgrzymka parafialna na Morawy, posługę duszpasterską w tym tygodniu będzie sprawował w naszej wspólnocie Ks. Mieczysław Adamczyk. Z racji moich kłopotów zdrowotnych zostaje odwołana od przyszłego tygodnia niedzielna Msza wieczorna o godz. 18.00. Od 7 kwietnia po operacji będę starał się jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia ale na razie trudno jest powiedzieć jak szybko to nastąpi. W miarę możliwości będę starł się służyć wspólnocie, będą też pomagać księża z sąsiednich parafii.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca kwietnia. W czwartek i w piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP prowadzone przez wiernych. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2024 roku zapraszamy na spotkanie za tydzień w  niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za duchowe oraz piękne przeżycie Triduum Paschalnego, za czas modlitwy, czuwania i skupienia. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół do uroczystości, ołtarze a także same uroczystości, biorąc czynny udział w Liturgii Triduum i czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza i asyście uroczystości i procesyjnej. W takich dniach jak te , które są za nami czujemy, że jesteśmy wspaniałą wspólnotą i za to jeszcze raz dziękuję.

Chciałbym także złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i radość wypływająca ze zwycięstwa życia nad śmiercią, wiary nad zwątpieniem, nadziei nad rozpaczą i miłości nad cierpieniem przyniesie nam wszystkim upragniony pokój serca oraz obudzi w nas pragnienie życia razem z Chrystusem. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message