Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w naszej kaplicy o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. Jutro w II Dzień Świąt o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy o godz. 18.00). Chciałbym podziękować za chrześcijańskie i duchowe przeżywanie Wielkiego Postu: za posty, modlitwy Gorzkich wyrzeczenia, za uczestnictwo w rekolekcjach, nabożeństwach Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej oraz za liczne przystąpienie do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Osobne podziękowanie kieruję do osób przygotowujących Triduum Paschalne: wszystkim zaangażowanym w liturgię i oprawę liturgiczną – Służbie Liturgicznej Ołtarza, asyście procesyjnej, Wspólnocie Kościoła Domowego i Zespołowi Muzycznemu, panu organiście oraz osobom świeckim. Szczególnie dziękuję za przygotowanie kaplicy: sprzątanie, strojenie i zbudowanie ołtarzy: Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie dobro ofiarowane naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać. W oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post piątkowy.

2. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego, do którego przygotowujemy się przez nowennę. Nowenna w Poniedziałek Wielkanocny 10 min. przed Mszą o godz. 8.00 a w tygodniu 10. min. przed Mszą o godz. 18.00. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Świętych.

3. W sobotę 27 kwietnia próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. o godz. 10.00 a za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie (przynosimy ze sobą kartki z modlitwami).

4. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII ma swoje spotkania w tym tygodniu: w środę o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 11.00.

5. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: świąteczne wydanie tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Radując się ze Zmartwychwstania Pana ,,w mocy Bożego Ducha” głośmy, że On jest naszą Drogą, Prawdą i Nadzieją. Życzę sobie i Wam, drodzy bracia i siostry, aby duchowa radość Wielkanocy przenikała nasze życie i była każdego dnia źródłem radości i mocy.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message