Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16. 04. 2017 r.

1. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej wspólnocie parafialnej składam serdeczne życzenia – pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych i niezmierzonej radości serca w spotkaniu z Chrystusem Zmartwychwstałym. Chrystus zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!

2. Składam bardzo serdeczne podziękowania za trud poświecenia i pracę szczególnie w dniach przedświątecznych by jak najlepiej i najpiękniej przygotować naszą parafię i kaplicę do Świąt. W naszej kaplicy bardzo wiele się zmieniło i wszyscy powinniśmy być wdzięczni Bogu i ludziom, przez których On obdarza nas dobrem i pięknem. Dziękuję wszystkim, bo trudno każdego z osobna wymienić by nikogo nie pominąć. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w liturgie i oprawę Triduum Paschalnego. Moje podziękowania są może ogólne, ale z serca, niech Zmartwychwstały obdarzy Was łaską swojej obecności i wynagrodzi.

3. Dzisiaj w Niedzielę Wielkanocną Msze o godz. 6.00, 10.00 i 11.30 a jutro w poniedziałek w II Dzień Świąt Msze jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30

4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Nowenna codziennie do soboty włącznie 10 min. przed Mszą Św. W poniedziałek wielkanocny przed Mszą o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Ks. Arcybiskupa będą zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

5. Przed nami oktawa liturgiczna Świąt Wielkanocnych, z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. Spotkania obowiązkowe w kaplicy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w sobotę 22.04. o godz. 10.00, w poniedziałek 24.04. o godz. 18.30, w środę 26.04 o godz. 18.30 i w sobotę 29.04. o godz. 10.00. W środę 19 kwietnia do świetlicy juszkowskiej (ul. Sportowa) w godz. od 19.00 do 20.00 zapraszamy na mierzenie alb komunijnych.

7. Ks. Ireneusz Koziorzębski z parafii w Łęgowie organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów we wschodniej Polsce. Termin od 9 do 13 maja. Koszt 870 zł. Szczegóły pielgrzymki i nr telefonu na plakacie w gablotce.

8. W środę 19 kwietnia wyjeżdżam na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie razem z Ks. Januszem Matheą z Giemlic. Wrócimy w czwartek 27 kwietnia. W oktawie Wielkanocy, czyli do przyszłej niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie, Msze Św. będą odprawiać w zastępstwie księża z parafii Bł. Michała Kozala w Pruszczu. Od poniedziałku 24 kwietnia do czwartku 27 kwietnia (czyli przez 4 dni) Mszy Św. w kaplicy w Juszkowie nie będzie. W sytuacjach nagłych i losowych proszę się zwracać do Ks. Prałata Stanisława Łady w Pruszczu Gdańskim, który jest poinformowany o moim wyjeździe. Od piątku 28 kwietnia będę już na posterunku parafialnym 🙂

Inne informacje

Send Us A Message