Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Chciałbym podziękować za chrześcijańskie przeżycie Wielkiego Postu: za posty, modlitwy i wyrzeczenia, za uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych, nabożeństwach Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej oraz za przystąpienie do Sakramentu Pokuty. Osobne podziękowanie kieruję do osób przygotowujących Triduum Paschalne: wszystkim zaangażowanych w liturgię i oprawę liturgiczną – Służbie Liturgicznej, Wspólnocie Kościoła Domowego i Zespołowi, Panu Organiście oraz osobom świeckim. Szczególnie dziękuję za przygotowanie kaplicy: sprzątanie, strojenie i wybudowanie ołtarzy: Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie dobro ofiarowane naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego, do którego przygotowujemy się poprzez nowennę. Nowenna w poniedziałek wielkanocny 10 min. przed Mszą o godz. 8.00 a w tygodniu przed Mszą o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwsza: niedziela, czwartek, piątek i sobota kwietnia. Z racji oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie nabożeństw eucharystycznych, nie ma również postu piątkowego. Intencje Żywego Różańca są wywieszone w gablotce. Spowiedź Św. 15 min. przed każdą Mszą Św. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zgłaszać bezpośrednio po Mszach Świętych.,

4. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Niech obecność Zmartwychwstałego Pana napełnia nas radością i pokojem! Niech jaśniejące chwałą rany Uwielbionego Zbawiciela otwierają serca na Jego łaskę! Niech miłujące spojrzenie Chrystusa rozpala pragnienie świętości życia! Niech krzepiące słowo Syna Bożego przenika z mocą wszystkie wymiary naszego życia! Na czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wam wszystkim a także gościom przebywającym w waszych rodzinach, błogosławionej radości, miłości i pokoju na co dzień. Za wszystkie życzenia, przejawy życzliwości i dobra które od Was otrzymałem osobiście dziękuję i polecam Was przez moje serce w modlitwie Panu Bogu.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message