Ogłoszenia parafialne – Niedziela Uroczystość Wstąpienia Pańskiego 12.05.2024r.

1. Przeżywamy niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek – święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika Patrona Polski a za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Dzisiaj w  niedzielę przeżywamy Archidiecezjalny Odpust ku czci Św. Wojciecha. Centralne uroczystości na wzgórzu Św. Wojciecha odbędą się o godz. 12.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski Ks. Abpa Wojciecha Polaka. Kustosz sanktuarium św. Wojciecha zaprasza na wystawę misyjną, wejście na plebanię do oratorium misyjnego od strony kapliczki Matki Bożej.

3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00 W Borzęcinie majowe tradycyjnie przy kapliczce o godz. 19.00

4. W poniedziałek 13 maja przypada dzień Fatimski, zapraszamy o godz. 17.30 na różaniec odmawiany w intencji pokoju na świecie. W przyszłą niedzielę Msza o godz. 11.30 będzie odprawiona w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła w Juszkowie.

5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w sobotę 18 maja o godz. 12.00 a uroczystość Rocznicy Komunii Świętej na zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę 26 maja o godz. 11.30. W piątek od godz. 15.30 dzieci będą przystępować do Pierwszej Spowiedzi Świętej.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message