Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 25.03.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej, która wprowadza nas w Wielki Tydzień. Dzisiaj po południu o godz. !5.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.
2. Dzisiaj po Mszach można złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarza Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój naszej kaplicy. Ofiary z palemek są także przeznaczone na ten cel.
3. Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 16.30 do wieczornej Mszy o godz. 18.00. Proszę aby znaleźć czas w krzątaninie przedświątecznej i skorzystać z tej możliwości tym bardziej, że we wtorek i w środę będzie spowiadał ksiądz z sąsiedniej parafii.
4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne najważniejszy i najistotniejszy czas liturgii w ciągu Roku Kościelnego. W Wielki Czwartek przed południem w Katedrze Oliwskiej o godz. 10.00 – Msza Św. Krzyża. Po południu w naszej wspólnocie parafialnej Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. To dzień dziękczynienia za sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Ciemnicy i adoracja do godz. 22.30. O godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie prowadzone przez wspólnotę i zespół Kościoła Domowego. W Wielki Piątek adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. W Wielki Piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W piątek obowiązuje post ścisły i zaczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W tym dniu nie ma Mszy Św. a Liturgia obejmuje liturgię Słowa Bożego, adorację Krzyża, Komunię Św. i procesję do Ołtarza Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.30 a o godz. 21.30 zapraszamy na wspólne śpiewnie Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. O godz. 9.30 zapraszam na wspólną adoracje dzieci, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Święcenie Pokarmów o godzinach: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 oraz o 14.30. O godz. 15.00 zapraszamy na różaniec. O godzinie 19.30 rozpocznie się Wigilia Paschalna, która jest najbardziej uroczystą Mszą Św. w ciągu roku i składa się z Liturgii Światła (przynosimy ze sobą świece), z rozbudowanej Liturgii Słowa Bożego. Liturgii Chrzcielnej i Eucharystycznej. Msza Św. Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie asysty procesyjnej (baldachim i sztandary parafialne). Celebracja Triduum Paschalnego wprowadza nas w świętowanie Wielkanocy. W niedzielę wielkanocną Msze Św. jeszcze o godz. 10.00 i 11.30 a w poniedziałek wielkanocny tak jak w każdą niedzielę.

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za modlitwy, trud i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message