Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 25.03.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej, która wprowadza nas w Wielki Tydzień. Dzisiaj po południu o godz. !5.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.
2. Dzisiaj po Mszach można złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarza Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój naszej kaplicy. Ofiary z palemek są także przeznaczone na ten cel.
3. Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 16.30 do wieczornej Mszy o godz. 18.00. Proszę aby znaleźć czas w krzątaninie przedświątecznej i skorzystać z tej możliwości tym bardziej, że we wtorek i w środę będzie spowiadał ksiądz z sąsiedniej parafii.
4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne najważniejszy i najistotniejszy czas liturgii w ciągu Roku Kościelnego. W Wielki Czwartek przed południem w Katedrze Oliwskiej o godz. 10.00 – Msza Św. Krzyża. Po południu w naszej wspólnocie parafialnej Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. To dzień dziękczynienia za sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Ciemnicy i adoracja do godz. 22.30. O godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie prowadzone przez wspólnotę i zespół Kościoła Domowego. W Wielki Piątek adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. W Wielki Piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W piątek obowiązuje post ścisły i zaczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W tym dniu nie ma Mszy Św. a Liturgia obejmuje liturgię Słowa Bożego, adorację Krzyża, Komunię Św. i procesję do Ołtarza Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.30 a o godz. 21.30 zapraszamy na wspólne śpiewnie Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. O godz. 9.30 zapraszam na wspólną adoracje dzieci, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Święcenie Pokarmów o godzinach: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 oraz o 14.30. O godz. 15.00 zapraszamy na różaniec. O godzinie 19.30 rozpocznie się Wigilia Paschalna, która jest najbardziej uroczystą Mszą Św. w ciągu roku i składa się z Liturgii Światła (przynosimy ze sobą świece), z rozbudowanej Liturgii Słowa Bożego. Liturgii Chrzcielnej i Eucharystycznej. Msza Św. Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie asysty procesyjnej (baldachim i sztandary parafialne). Celebracja Triduum Paschalnego wprowadza nas w świętowanie Wielkanocy. W niedzielę wielkanocną Msze Św. jeszcze o godz. 10.00 i 11.30 a w poniedziałek wielkanocny tak jak w każdą niedzielę.

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za modlitwy, trud i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message